01.05.2017 03:39
Jäsenille
  Etusivu >> Kilpailutoiminta >> Kilpailukalenteri 2017















 
 
 
 
 
 
KILPAILUKALENTERI 2017

KILPAILUKALENTERI 2017

Kansalliset kilpailut:


Helmikuu

4.2.    SM-pilkin esikisa, Kolkonjärvi, Etelä-Savo


Maaliskuu

4.3.    SM-pilkki, Kolkonjärvi, Etelä-Savo

18.-19.3.    MM-morrin loppukarsinnat vuodelle 2018, Reisjärvi (Pohjanmaa)

25.3.    SM-mormuskointi, Kaakkois-Suomi (tarkka paikka vielä auki)

26.3.    SM-lohipilkki, Valkeinen, Kuopio


Huhtikuu

1.4.    Pilkkimaajoukkueiden loppukarsinta, paikka salainen

2.4.    SM-kiiskipilkki, Oulunjärvi (Pohjois-Pohjanmaa)

8.-9.4.    SM-perhonsidontakilpailu, Ylöjärvi

15.4.    SM-särkipilkki, Kuusamojärvi, Kuusamo

22.4.    SM-rautupilkki, Tuulispääjärvi


Toukokuu

17.5.    Valtakunnallinen Kalastuspäivä


Kesäkuu

17.6.    SM-soutu-uistelu, Nurmes


Heinäkuu

1.7.    SM-Veneonki, Joroisselkä, Joroinen

15.7.    SM-kelluntarengas, Isojoki

15.-16.7. SM-kilpaonki, Saimaan kanava, LPR

22.-23.7.    SM-heittouistelu ja SVK:n mestaruusvetouistelu, Haapajärvi, Iisalmi


Elokuu

4.-6.8.    Naisten SM-perho, Kuusamo

4.-6.8.    Senioreiden SM-perho, Kuusamo

12.8.    SM-onki, Uljuan allas, Pulkkila (Pohjois-Pohjanmaa)

11.-13.8    Perhokalastuksen SM-finaali, Kuusamo

19.8.    Nuorten SM-perhokalastuskilpailu, Parkano

26.-27.8.    Nuorten SM-toimintakilpailu, Kaakkois-Suomi (tarkka paikka myöhemmin)

26.-27.8. Onkimaajoukkueiden loppukarsinta 1/2, Kyrönjoki, Seinäjoki


Syyskuu

2.-3.9.    Perhokalastuksen SM-joukkuekisa, Koillismaa

15.9.    Epävir. MM-tuulastus, Pieksämäki (alustava paikka ja aika)

16.9.    SM-tuulastus, Pieksämäki (alustava paikka ja aika)

23.9.    SM-laituripilkki, Salo

30.9.-1.10.    Onkimaajoukkueiden loppukarsinta 2/2, Kyläsaari, Helsinki


Lokakuu


Marraskuu   

11.11.    SM-tietokilpailu, Jyväskylä (alustava ajankohta ja paikka)


Joulukuu


Perhokalastuksen SM-karsintakilpailut:


6.-7.5.    Lohenrengas, Perniö

7.5.    Sulalampi, Espoo

13.-14.5.    Karjaanjoki, Karkkila

13.5.    Julkujärvi, Ylöjärvi

20.5.    Risulampi, Vekaranjärvi

20.5.    Nautelankoski, Lieto

20.5.    Kuusikkolampi, Jyväskylä

21.5.    Ahvenlampi (vene), Vekaranjärvi

25.5.    Lampi, Oulu

27.5.    Kalliojärvi, Evo

27.5.    Viinikanjoki, Parkano

28.5.    Metsänlampi (kellunrengas), Laukaa

3.6.    Nukarinkoski, Nurmijärvi

4.6.    Vantaanjoki, Espoo

10.6.    Tyrnävänjoki, Tyrnävä

10.6.    Hammonjoki, Hollola

11.6.    Survosenkoski, Jämsä

17.6.    Huopanankoski, Viitasaari

17.6.    Ahvenlampi (kelluntarengas), Vekaranjärvi

18.6.    Perhonjoki, Kaustinen

1.7.    Paimionjoki, Koski

1.7.    Valkeisjärvi (vene), Utajärvi

2.7.    Iijoki, Kipinä, Pudasjärvi

8.7.    Muuramenjoki, Muurame

9.7.    Koskelankoski, Virrat

15.7.    Kangasjärvi (kelluntarengas), Isojoki


Kansainväliset kilpailut:


21.-27.2.    MM-morri, Riga, Latvia (alustava ajankohta)

18.3.    PM-pilkki, Norja

14.-21.5.    EM-Perhokalastus, Portugali

20.-21.5.    EM-kilpaonki, Italia

9.-10.6.    Veteraanien MM-onki, Serbia

5.-11.6.    Senioreiden MM-perho, Portugali 

29.-30.7.    Seurajoukkueiden MM-kilpaonki, Ranska

7.-13.8.    Nuorten MM-perho, tarkempi ajankohta vielä auki

26.-27.8.    Naisten MM-kilpaonki, Englanti

5.-11.9.    MM-Perhokalastus, Slovakia

9.-10.9.    Miesten MM-kilpaonki, Belgia


 



 
Powered by WebUpdate